Wat mag je doen met klantgegevens die je verzamelt via ticketverkoop? Lees hoe je AVG-proof omgaat met persoonsgegevens van bezoekers en hoe GO-tickets hierbij helpt.
Als je een evenement organiseert, verzamel je klantgegevens: namen, e-mailadressen en soms telefoonnummers. Logisch en handig, maar wat mag je daar eigenlijk mee doen? En hoe lang mag je die bewaren? We leggen het je uit.
Bij elke ticketaankoop leg je minimaal de naam en het e-mailadres van de koper vast. Om typefouten te voorkomen vragen we het e-mailadres twee keer. Zo weet je zeker dat de ticketbevestiging op het juiste adres aankomt. Via de optie 'extra vragen' kun je aanvullende informatie opvragen, zoals dieetwensen, bedrijfsnaam of t-shirtmaat. Alles wat je opvraagt staat in je dashboard en kun je exporteren naar Excel.
Bezoekers geven toestemming voor de ticketaankoop, niet automatisch voor marketingmails of andere doeleinden. Dat klinkt streng, maar in de praktijk is het goed te regelen:
GO-tickets bewaart klantgegevens 2 jaar. Daarna wordt alles automatisch op inactief gezet. Voor jou als organisator geldt hetzelfde uitgangspunt: bewaar gegevens niet langer dan nodig.
Handig om even langs te lopen:
GO-tickets is ISO 9001 en ISO 27001 gecertificeerd en voldoet aan de AVG. Alle gegevens worden opgeslagen op beveiligde servers in Nederland. Als organisator ben jij verantwoordelijk voor de gegevens die je verzamelt via het platform. GO-tickets treedt op als verwerker en handelt uitsluitend in jouw opdracht.
Wil je meer weten? Bekijk onze kennisbankpagina over bescherming van persoonsgegevens.
Jouw data is veilig bij ons! We zijn ISO 9001 en 27001 gecertificeerd en werken volgens GDPR richtlijnen.
Meer over onze werkwijze