Servicekosten en ticketprijs

GO-tickets rekent servicekosten per verkocht ticket. Als organisator bepaal je zelf of je deze kosten doorberekent aan de koper of zelf draagt. Je stelt dit per evenement in.

Wat zijn servicekosten?

GO-tickets rekent per verkocht ticket een servicekost. Dit is het bedrag dat GO-tickets in rekening brengt voor het gebruik van het platform, de betaalverwerking en alle bijbehorende diensten. Als organisator betaal je geen vast abonnement, je betaalt alleen als er daadwerkelijk tickets worden verkocht.

Servicekosten inbegrepen of apart?

Als organisator kies je zelf wie de servicekosten betaalt. Je hebt twee opties:

  • Servicekosten apart tonen — de servicekosten worden bovenop de ticketprijs in rekening gebracht bij de koper. De koper ziet in het bestelproces de ticketprijs en de servicekosten als aparte regels. De organisator ontvangt de volledige ticketprijs en GO-tickets houdt de servicekosten in bij de uitbetaling.
  • Servicekosten inbegrepen in de ticketprijs — de servicekosten worden verwerkt in de ticketprijs die jij instelt. De koper betaalt een all-in prijs en ziet geen aparte servicekosten. De organisator draagt in dit geval de servicekosten zelf en ontvangt de ticketprijs minus de servicekosten bij de uitbetaling.

Instellen per evenement

De keuze voor servicekosten apart of inbegrepen stel je in bij het aanmaken of bewerken van je evenement, via de basisgegevens. Je kunt per evenement een andere keuze maken. Zo kun je voor een gratis evenement kiezen voor inbegrepen en voor een betaald evenement voor apart, afhankelijk van je strategie.

Wat ziet de koper?

Bij servicekosten apart ziet de koper in het overzichtscherm de ticketprijs en daarnaast de servicekosten als aparte regel. Het totaalbedrag is de optelsom van beide. De koper is volledig op de hoogte van de kosten voor het betalen.

Bij servicekosten inbegrepen ziet de koper alleen de ticketprijs die jij hebt ingesteld. Er worden geen aparte servicekosten getoond. De koper betaalt een eenvoudige all-in prijs.

Tip: wil je een ronde ticketprijs communiceren zonder dat kopers verrast worden door extra kosten? Kies dan voor servicekosten inbegrepen en verwerk de kosten in je ticketprijs. Wil je de laagst mogelijke instapprijs tonen? Kies dan voor servicekosten apart en laat kopers zien wat er bij komt.

ISO 9001 & 27001 gecertificeerd

Jouw data is veilig bij ons! We zijn ISO 9001 en 27001 gecertificeerd en werken volgens GDPR richtlijnen.

Meer over onze werkwijze